Víte jak to na vsi chodí, když se narodí nový človíček? Když otevře oči nový soused, který zvýší počet obyvatel z 89ti na 90 ? Když se ozve pláč a všichni sousedé ví odkud se to nese a která nová, malá osůbka se dožaduje svého přídělu jídla?
To máte tak: sejdou se tetky, sousedky, babky, kamarádky, no prostě všechny místní osoby ženského pohlaví, zírají do postýlky a vzdychají, kterak je to krásné, kterak je to maličké, kterak je to roztomiloučké.
Nejinak je tomu v Habří.
A tak jsme se po narození malé Emmičky Bednářů sešly u šťastných rodičů. A aby to nebylo jen o tom vzdychání a rozjímání, aby to mělo trochu zajímavější a tak nějak pohádkovější nádech, zjevily jsme se v sudičkovských kostýmech, každá s dárkem a proslovem na téma: ,,tak děvče, tohle Ti předpovídám a tohle Ti přeji“.
No a teď, po naší návštěvě čeká Emmičku život šťastný, spokojený, plný zdraví, lásky, krásy, radosti, dobré nálady, přátel a kamarádů.
A pak jsme zbaštily vše, co nám šikovná maminka navařila a mohly jsme jít domů, čekat na další příležitost. Tak co, sousedé, kam jdeme příště??
[Not a valid template]