Výlov u Siskinů 22.12.2013

,,Je nás jedenáct, jak v kopané…“ Zpívají si kapříci v prasiskinově kádi. Tedy jestli si po tomhle dni prozpěvují, to fakt nevím, ale jedenáct jich je! To vím! To říkal hlavní porybný! A ten to musí vědět! Ten se brodil vodou studenou, jedenáctkrát do ní máchl sakem a jedenáctkrát radostně vykřikl: ,,mám ho!“
Nás, postávajících na břehu chladného rybníčka je podstatně víc. Ale nějak nám to nevadí. Oni kapříci jsou vlastně tak trochu zástěrkou pro fajn prožité odpoledne se sousedy, punčem siskinkou vyrobeném, klábosením. No a taky tím jablečným punčem, o kterém říkal siskin, že je neškodný. Není! Je velmi škodný, a je třeba se před ním mít na pozoru. Říkají někteří znalí.
Paní porybná měla obavy, že v rybníce nebude ani oněch jedenáct, které tam různí sousedé během roku naházeli a raději připravila kapříky náhradní, z perníku dovedně vytvořené.
Díky! Krásné odpoledne 🙂

[Not a valid template]

Punč 24.12.2013

80 litrů punče opustilo hrnce pár minut po třetí hodině. Ne, nevylili jsme ho. Fakt se z hrnců přenesl do hrnečků a byl v rekordním čase vypit. Dost jsem přivítala snahu siskina chytit se naběračky. Ani tak moc pro nechuť nalévat, ale pro nechuť oznamovat, že už jsme na dně. Za oněch devět let jsme poprvé dolévali a dochucovali punč na místě. Těch pár posledních hrnečků, které má na svědomí siskin s Mufem bych pít nechtěla :-).
Díky každému, kdo dokázal odložit vánoční přípravy, odejít od rozpálené trouby, sporáku, od neozdobeného stromečku a v horším případě od nezabalených dárků k pokecání se sousedy.

[Not a valid template]