,,Z jiných světů přiletěl jsem k vám…“ povídá zelený mužíček s červenými anténkami a dodává: ,, Ó fretná hchrotobuznosti  tvé mikturace jsou mi co zaprudlé žvastopunktery na plzné včele.Škvrrrk, já zapřísahám Tě, svými frůnícími kvrdlovrzy. A krákorně zafras mě svými scvrknuvšími patlocaráty “. Budiž mu k dobru přičteno, že se malé  čarodějnice Barunky neptá: ,, co je to láska?“ , ale vyptává se na pozemský život. Prý jak si tu žijeme? A zda by nevěděla o nějakém opraváři létacích talířů, neboť ten jeho je porouchán kousek za vsí. Dle výrazu v čarodějnických Barunčiných vyvalených očích se jí právě plní životní sen. Smyslem jejího života je dozajista zachraňovat ztroskotané mimozemšťany. A když ji oplzlý mužík ještě slíbí, že ji vezme na kosmický výlet, tak se všude poptává,  kdo by tak asi mohl onen talíř opravit. No jo, jenže Haberský  sálek je obležen  indiánkou, námořníkem, Karkulkou, pididědkem, mikrofonem (prý to není mikrofon, ale černoch) a další prapodivnou verbeží. Opraváře nenajít a nenajít. A ještě to vypadá, že osud ztraceného mimozemšťana Škvrrrka nikoho jiného, kromě Barunky, v nejmenším nezajímá. Dokonce mi připadá, že například oslice si odlet mimozemšťana ani trochu nepřeje. Nechápu proč. Už takhle tu máme docela přelidněno. No, přelidněno dneska asi není ten pravý výraz. To co tu křepčí, tančí, dovádí rozhodně nelze lidmi nazvat. 
Například úplně nesmyslně vypadá tanec vodníka s myší. On to taky nesmysl je, prý netancuje s myší, ale s liškou. Jo, tak to už je v naprostém pořádku. A místní myslivec se na mne dívá s odporným opovržením. Prý každý na první pohled pozná, že jde o lišku mlynářku!  

 Jako lidé ještě tak trochu vypadají  Bonnie a Clyde. Jenže ti mají úplně jiné spády, než opravovat kdejakýmu mužíčkovi jeho vesmírný kastrol.

Divá Bára drnká, bytosti tančí, čarodějnice pátrá, kamna hřejí….. Kamna hřejí dík návštěvníkům, kteří přinesli do hladových plamenů polénko. Nejlíp se onoho úkolu ujal soused Tomáš, který přinesl polénko esteticky zabalené v dárkovém papíře s mašlí. Jó, to zahřeje!

Čarodějnici Barunku zaskočila výhra třetího místa za masku natolik, že se docela vykašlala na Škvrrrka, popadla vyhranou flašku nealkošampáňa, obešla celý sál a s přísným pohledem vyjadřujícím: ,,hele, ať mi tam něco zbude!“ dala všem připít.

A pak šla spát. Tak půjdou pomalu všichni. Všechna ta zvířátka, podivňátka a kdoví kdo ještě.  A ráno se zase probudí v nudné lidské podobě. Všichni, až…. až na jednoho. Kdoví kde přečkal Škvrrrk noc, kdoví zda se mu podařilo opravit jeho dopravní prostředek, kdoví kde je mu konec. Snad jenom malá čarodějnice…….……..

 

[Not a valid template]

 

 

 ohýnek Barča