Ač se to zdá nemožné, tak se rok proměnil v utrhané listy kalendáře, jaro, léto i podzim uběhly,  aniž bychom si snad všimli, trošku nasněžilo, namrzlo, zase nás to vytáhlo na kopec se sáňkami a jinými přibližovadly  a dalo tím vědět, že se blíží Štědrý den a že by se měl uvařit punč na zahřátí. Po předešlých zkušenostech se na množství nehledělo a zase se uvařilo celých 80 litrů. Z toho 30 neaklo, aby si přišli na své i děti a řidiči. A řidičů se sešlo dost. Jak jinak si vysvětlit počet konzumentů, podstatně převyšující počet haberských obyvatel.  A zase se tlachalo, přálo a zase bylo svátečně fajn. V domácnostech čekaly polívky, saláty, stromečky a Ježíšek měl dost času připravit dárky.

Takže krásné a veselé :)

Silvestrovská noc nabádá k nepřístojnostem. U nás ne. U nás se žije sportem. Jde-li jako sport nazvat různé předvádění jednotlivců, cože to se svými těly dovedou. K dobru musí být připsáno, že ke stavbě lidské pyramidy přistoupili haberští zodpovědně a vybrali střízlivé reprezentanty.  O půlnoci nějaký ten ohňostroj a popřání.

 

[Not a valid template]

Takže krásný Nový rok :)

A jak na Nový rok, tak po celý rok. A proto nás čeká rok pěkně veselý, hravý. Protože jsme na Nový rok mastili karty. Pravidelného filkového turnaje se účastnilo jen dvanáct hráčů. Nevadí, alespoň bude trochu klid. Nebyl. O neklid se postarali muzikanti, kteří mezi hlášení krále, placení štychů či vybírání banku sem tam zapěli ,,Mladááá nevěstááá“ , či hlásili jakési míry, kterým nikdo nerozuměl J . Prostě pozůstatek třídenního slavení. Petr zašel tak daleko, že prohrál turnaj. Musím říct, že mě tím nesmírně potěšil, protože jak mně nešla karta, to jste neviděli!! Takže jsem díky Petrovi skončila předposlední.  Překvapením dne byl vítěz! Vítězem se stal LÁĎA!!! Láďa, který už třetí rok za sebou prohrál celoroční klání. A celoroční klání tentokrát vyhrála, s obrovským náskokem, Slávka.

Takže, ať se daří v kartách i v životě :)