… a protože se už dlouho nic neděje (ale no tak! Na to mi už neskočíte, protože: furt se něco děje), a protože se loňský ročník zdál vydařeným, a protože si haberáci připravili masky, tak nezbylo nic jiného, než zase domluvit sálek, připravit letáčky, ceny, masky a vyrazit na druhý ročník Haberského rojení.

[Not a valid template]

A zase se tu ukázala sešlost nevídaná. Mezi různými zvířaty se pohybovaly pohádkové postavy, za zvuků, které vyluzovala kapela Divá Bára se vlnili černošky, mravenec, čert, kráva s bejkem, berušky. Nejvíc pařila Emmička Bednářů ve fialové masce za cosi, co nevím co je.

Alče se zdálo, že jedna maska na večer je trošku nuda a tak měnila masky dvě, dle nálady. Byla-li ospalá, byla za postel a měla-li chuť někoho sprdnout převlékla se do vousatého policajta.. Jen nadávala, že je maska nedokonalá, musela si k ní přimalovat knírek. Druhý den prý doma zjistila, že falešný plnovous je dokonalý, jen ona si ho blbě nasadila. Tuhle masku si vysloveně užívala. Zabavila Janě pití, asi se ji nezdála plnoletá, Žádala Pata a Mata, aby se ji legitimovali. Zdálo se ji, že tropí výtržnosti.

Netropili, jen kutili. Vyměřovali sál, zatloukali hřebíky, chystali se řezat nohy od stolů. Prostě Pat a Mat! A nikdo nevěděl, kdo se za maskami skrývá. Celý rej se změnil na pátrání po pravdě. Všichni chtěli vědět o koho jde a všichni věděli velký kulový.

Mezi tím se Ivča dožadovala odmaskování, prý se ji v rákosové sukničce blbě sedí a ještě má strach, aby se, politá pivem, nezazelenala. Pepa, v masce povětrné ženské, udivoval přítomné dámy krásou svých nohou v silonkách. Hodně udivil svojí maskou automechanik Jarda, jdoucí za automechanika a kovář Muf v masce kováře. Pravda, na zástěře měl namalovaného Mufa, abychom nezaváhali o koho jde. KDO JE PAT A MAT?

Pod malým miminkem s dudlíkem, chrastítkem a plenami (to nevím, nedívala jsem se) praskly tři židle. To bylo asi tím, že za miminko byl Honza.

Pomalu se schylovalo k odmaskování. Kačka v masce krávy ovlivňovala hlasující veřejnost slovy: ,,napište mne, já jsem taková kráva.“ Pat a Mat se nenechali vyrušovat, vrtali, stloukali, řezali…..KDO TO JE?

Při sčítání hlasů se nikdo nediví prvnímu místu. O tom bylo rozhodnuto ve chvíli, kdy do sálu vešel Fiji v masce včely. Lucka tedy tvrdila, že je to zlý sršeň (hornet), ale nikdo ji nevěřil. Fiji byl v masce mírně zakřiknut a byl krotký, jak včela v listopadu. Byl za včelu v listopadu. Vyhrál první místo, dort a lahev šampusu.

To bych ráda viděla, kdo si dort a šampus užije 🙂

Druhé místo si vybojoval Kamil v roli lehké berušky. Nevím čím si to zasloužil a ani to raději vědět nechci. Za to vím, že se mu budou dost blbě odlepovat umělé nehty, které mu Ivča nalepila vteřinovým lepidlem.

Třetí místo si vyžebrala Kačka . Kdo ví, jak by vše dopadlo, kdyby se Alče sčítaly hlasy za obě masky.

Kdo je Pat a Mat?

Cosi s obřím, tmavým, kudrnatým účesem v růžovoučkozlatém oblečku se trošku potilo. To nic, to se jen Siskince mírně smýval tmavý mejkap. Škoda, ohromně ji to sluší. Prvně jsem si všimla, jak má modré oči a úsměv zářivý, jak z reklamy na zubní pastu.

Maruška dostala lahev s vyjádřením díků za vše a nikdo neví, kdo je Pat a Mat.

Pomalu ale jistě se rej strhává v konzumaci panáků, piva a Pata a Mata přestává bavit chodit pít a kouřit tajně ven.

Odevzdaně se usadili na svoji řemeslnickou bednu a ……sundali masky. Pat byl pro nás člověkem neznámým, ale Mat……..to fakt nikdo nečekal. V roli Mata zazářil Vlastík, který celou dobu plánování Reje říkal, že nepřijde.

A to je vše přátelé jjádydádydá…..

…tedy ještě….druhý den Alča odpovídala v hospodě na otázku:,,a kdo vyhrál první cenu?" slovem :,,pes", dostelo se ji, vcelku očekávaně otázky další:,,a kdo za něj byl?"     No kdo? Pes Fiji byl za včelu v listopadu

 

Tak zas za rok 🙂