Že prej se znojemákům ve Znojmě nedaří, že je tam vždycky převálcujeme, protože mají jakési hostitelské zábrany. Dobrá! Letošní BOULINK KAP se odehraje na jihu Čech, místo obvyklé jižní Moravy.

 

Siskinky zpráva ,,Ve 12,30h všichni u Barči! Přijďte včas!“ mě nechává oprávněně v klidu. Jen Dan se nechal odvolat od husy a pak toho trpce litoval. Já vím co vím, a tak vím, že Siskini dorazí asi tak ve 12,53h. Spletla jsem se asi o 3 minuty.

Dorazili se zprávou, že Cccenda a spol. má zpoždění, což Ficcus komentuje slovy, že Asiati jsou nespolehliví.

Krátíme si čekání kafem a vymýšlením nápadů, kterak využít Siskinky drát čouhající ze zlomené ruky. Za nejzajímavější považuju nápad, přidělat ji tam magnet, na němž by mohla přenášet kovové předměty a ruce by ji zůstaly volné, čímž by mohla být využitelnější.

 

Konečně vjíždí do Habří kolona vozidel, vítáme je hlubokou úklonou (pravda, kdosi se klaní tak, aby našim přátelům ukázal zadek), abychom zjistili, že ono první vozidlo k nim nepatří a že jeho řidič asi nechápe. Z ostatních vystupují osoby s podivným přízvukem, přijímají vítací chléb se solí Můžeme sednout do našich nastartovaných aut a trochu svižnější jízdou se pokusit dohnat zpoždění a do Budějovic přijet včas. Nějak nám to neklape. Ficcus odjíždí, ostatní auta jsou již taky plna a na návsi zůstává, jako oukropeček, stát Andrea, na niž nezbylo místo.

Nechápeme a Siskinka to už po dvanácté přepočítává. Nás je sedm, moraváků osm. 7+8= 15 !  15/5= 3 ! Podle tohoto složitého výpočtu bychom se měli vejít do tří aut! Přepočítáváme se, snažíme se znojemáky přesvědčit, že jich přijelo devět místo osmi, ale oni trvají na tom, že jich ve Znojmě nastupovalo do aut osm a po cestě se fakt nerozmnožili .Tak jak to, že stojí Andrea venku a nesedí v autě!

Ficcus odpovídá na Siskinky zoufalé volání, že opravdu odjel plný, Dan běží pro auto a jede sólo.

 

V Budějovicích čeká předbowlingové roztřesení. Vloni se nás Cccenda pokusil před zápasem neúspěšně opít. My na to jdeme jinak. Naženeme soupeře do kryté haly, za volanty motokár a to by bylo, aby se jim ty pazoury při bowlingu neklepaly!

Někde tady se Ficcus přiznává, že odjel z Habří s jedním místem neobsazeným. Chvilku to vypadá, že ho Siskinka uškrtí, ale protože ji bolí ruka, tak to zase neklapne.

Do motokárového klání vstupují dvě moravská, a dvě haberská družstva. MaRRio je přiřazen k moravákům, tedy vlastně k moravačkám, tak je označen pojmenováním Znojemačka a nálepkou s velkým Z na záda. Označit soupeře si přála Kačenka. Prý je nezná a tak neví koho má z dráhy sešťouchnout a koho elegantně předjet.

Závod se jede na hodinu s desetiminutovým střídáním jezdců. Chosé, jedoucí za team ,,Asie B“ si po pěti minutách prý myslel, že na něj někdo mává, tož tedy zajel do boxu, kde na něj nečekal žádný střídač. Posléze se Rosťa přeci jen našel, nasedl a odkroužil si něco přes 15 minut. Najel úctyhodných 36 kol, ale ve výsledku mu to bylo vcelku k ničemu.

Během závodu se do dost drsného souboje dostala Kačka s Luckou. Nechápala jsem, Lucka na zádech velké ,,Z“ neměla. Prostě sesterský souboj.

Zato Zdeňka ani trochu nebojovala. Prostě si tak jela středem dráhy a nikoho před sebe nepustila! A ještě cosi gestikulovala, nevím co, blbě vidím, že by cosi sprostého 🙂 . Po půl kole, které se na ni Lucka lepila, jsem si uměla živě představit Lucky výrazy řvané to přilby.

I Láďa, celý ještě po bouračce blbě pohyblivý, jede parádně. Prý jako s kamiónem.

A dochází k sečtení výsledků, ke zjištění, že družstva ,,Asie A“ a ,,Team Vítěz Habří“ najela stejný počet kol: 143. Takže rozhoduje nejrychlejší kolo. No, my máme Lucku a tím i šampaňské pro vítěze!

Pohled na Bulla, byl úděsný! Pochopil, že jeho tým není ani první! ani druhý! a při zjištění, že za jeho AŽ třetí místo může jen jedno kolo (najeli 142) zbělal. Naopak zrudl po hlášce Bullové, že možná jednu čárku zapomněla napsat. Zakousl se do rtu a hnal se do Merkury centra k bowlingové dráze. A my ostatní s ním.

Byl to takový fofr, že si Dan vzpomněl až po půl hoďce, že nezaplatil dva Birelly, zločinec!

Kolem Merkury centra postávali nějací tajtrdlíci v kvádrech a s drátkama čouhajícíma z uší. Upozornila jsem Kamilu a Honzu, ať si všimnou, co jsme tu ochotni pro jejich bezpečnost zařídit. Uznale pokývali hlavami a s pocitem klidu a bezpečí nastoupili ke koulím.

Systém hry jsme dokonale obšlehli od Cccendy. Proč měnit cosi výborného, že. Takže hrajeme na čtyřech drahách, po dohrání zůstávají u dráhy dva nejlepší, ostatní se točí o stůl dál. Tím se mísí haberáci se znojemákama a číšníky chytá amok.

Protože znám své kvality, hry se zúčastnit odmítám a beru na sebe funkci pozorovatele a náhradníka pro případ úrazu. Mé plány mi hatí Ficcuska. Po první hře si zlomila nehet, prý blbě, prý neudrží kouli, prý má úraz a přeje si náhradníka.

A pak jen každoročně se opakující obrázky. Bullův zarytý výraz, taneční kreace obou Bullových. Jo, tak na to jsem se těšila 🙂 . Bullovi tentokrát strajky nepadaly v tom množství, jak je zvyklý a jeden dokonce nechtěně hodil Kačce, čímž ji dost pomohl. Prý rád 🙂 .

Cccendovi to moc dobře neházelo, Cccenda se moc ošklivě mračil. Cccenda ze sebe skoro až vzteklým pohybem serval ,,Z“ nálepky, které se z kabátů ostatních dostaly nějakým nepochopitelným způsobem na jeho triko a vzápětí hodil první stryke. Rozzářil se a asi 6x každému oznámil, že prý není ,,kokot s křivýma rukama“, jak už si snad někdo začínal myslet, ale že za jeho blbou hru mohly ty nálepky! A teď nám to nandá!

No, už mu to tak moc nevyšlo, pomalu končíme a je na čase odjet do Habří.

Tady nás čeká guláš, Maruška a vyhlášení výsledků.

V jednotlivcích se na třetí místo usadil Rosťa ze Znojma, s výrazem mírně smíšeným. Byl rád za bednu, ale to se s námi nikdy nedostane na první pozici!?! Druhým místem dost překvapil Ficcus. A první? No prvním místem nikdo nepřekvapil. První místo bylo dáno už kdysi, před více jak čtyřiceti lety, kdy se narodil Bull! Prostě to zase dal, čemuž se nikdo nedivil.

Strajkerem roku se stal Siskin, čemuž se divili všichni.

Pro mne zajímavá, speciální cena, byla bohužel Siskinkou taktéž vyhlášena nahlas. No jo, no. Naházela jsem nejmíň, čímž jsem se stala Boulařem na hoWno. Jenže tuhle cenu jsem připravovala, tak se mi moc nechtělo ji přebírat. Tož jsem ji nabídla druhé nejhorší, Andrejce a ona ji nadšeně převzala. A do příště natrénuju!!!!

Celé to zdlouhavé vyhlašování těžce nese Cccenda, celý netrpělivostí přesedává, poklepává rukou a ze všech pórů mu řve otázka: ,,Tak ksakru, který tým vyhrál!!!???!!!“ No který? To je přece jasný, ne. HABŘÍ!!

Cccendovi se do očí tlačí slzy zklamání. Už po třetí za sebou! Hrůza! Jen ho trošku uklidnilo, že máme náskok jen 34 bodů. A ještě se chlubí Bullové, že prý za ní tentokrát zaostává jen 6 bodů. Ta mu nezvedne náladu prohlášením, že to tedy hrál děsivě blbě, protože ji to dneska vůbec nešlo. Hm, z mého pohledu………..jo, to je ta relativita.

A co bylo dál? No, jako kdybyste to neznali. Nějaká ta tulča, nějaké ty veselé historky z turnajů, dovolených, akcí minulých. Cccenda vyhlásil další ročník, že prý nás příští rok konečně zdolají. Tak do diářů přibyla první poznámka s datem 2011!

Rozzářený Bull se nechal vyfotit s pohárem. Potřeboval poslat fotku Hansovi, kterému prý oznámil, že určitě vyhraje.

 

Po desáté raní, se všichni (až na Bullovi) scházíme na snídani, abychom se dozvěděli, že Kamila, Honza a Dan to táhli až do půl šesté. Dan vypadal velice nemocně a s nezdravým vzhledem mu mírně šlapal na paty i Cccenda.

 

Nakonec znojemáky čekala exkurze motorek u nás a prý ještě Aurory u Ficcusů a mohou jet domů, připravovat se na další ročník.

Nevím jak vy, ale já hodnotím akci jako úspěšnou a těším se na další 🙂

[Not a valid template]

 

 

…….jo a ještě jsem z fotek zjistila, že i u Siskinů, se nešlo hned spát, a že má Janička pravdu, když tvrdí, že to tu do toho Cccendíčka lejeme 🙂